MAXIN’S reading time... Erik Maxin a jeho knižná motivácia

Marec sa niesol v znamení kníh. Keďže náš Erik MAXIN je ich veľkým nadšencom, čosi nám aj prezradil o svojom vzťahu k čítaniu a knihe, ktorá ho v poslednej dobe najviac oslovila.

Aký máš vzťah ku knihám?

Erik Maxin: Knihy pokladám, za ideálny spôsob ako zrelaxovať. Vždy keď mám možnosť siahnem po dobrej knihe. Od malička sme boli vedení k čítaniu a o to isté sa snažím aj ja pri svojich deťoch.

“Dom bez kníh je ako miestnosť bez okien.” Horace Mann

Čo čítaš najradšej?

Erik Maxin: V poslednej dobe som prepadol autobiografiám. Ale nepohrdnem ani knihám s historickou tématikou, kde má možnosť človek si uvedomiť a dozvedieť sa množstvo faktov z minulosti. Ale určite mojou srdcovkou z detstva zostávajú Verneovky.

Ktorá kniha ťa poslednú dobu najviac oslovila?

Erik Maxin: Najviac ma oslovila autobiografia o Stevovi Jobsovi od renomovaného autora Waltera Isaacsona. Určite by som ju odporučil každému, kto chce siahnuť po zaujímavej motivačnej literatúre. Dielo zachytáva Steva Jobsa a všetky prelomové okamihy v jeho živote. Zároveň ho nevykresľuje idealisticky, ale aj s chybami, ktoré má každý z nás. Vďaka tejto knihe máme možnosť si uvedomiť, že hon za kariérou a práca neznamenajú všetko. Je potrebné si uvedomiť hodnotu vlastnej rodiny, skutočného priateľstva. Lebo to je to čo nám ľuďom veľakrát uniká. Jedného dňa sa obzrieme a prídeme nato, že nemáme skutočného priateľa, alebo že tie naše malé deti, už dávno vyrástli a my sme to zameškali.

 

O čom je kniha:

Steve Jobs je prezentovaný ako charizmatický vizionár, talentovaný podnikateľ a vynaliezavý inovátor s citom pre trhové trendy. Je oslavovaný a zatracovaný zároveň. Autor Walter Isaacson ponúka v knihe výnimočný pohľad na Jobsov pracovný a súkromný život zároveň. Jedná sa o príbeh úspešného biznismena, jeho vizionárskeho rozmýšľanie a nekonvenčných postojov.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com